| ioana619 a întrebat:

Cum pot sa invat mai repede algoritmii la informatica?

15 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Aplicandu-i!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu creionul si hartia. Iei problema pas cu pas, vezi ce trebuie facut si cum si nu trebuie sa ii inveti pe derost ci sa ii gandesti.

| Cromwell a răspuns (pentru suntserios):

Esti mai porsta ca limba rusa ce trebuie sa tacoesaca la inlocuire straight face, cand va va dpe uni asa intele g de ce e cerea mare de prezervative

| suntserios a răspuns (pentru Cromwell):

Daca ai sti sa vorbesti si limba romana ar fi atat de bine.
Instructiunea se numeste Repeat Until.
"Repetitive" nu e o instructiune. Repetitive desemneaza un set de instructiuni precum FOR, WHILE si REPEAT UNTIL.

Invata sa vorbesti si sa scrii in limba romana si pe urma fa pe desteptul.

| Cromwell a răspuns (pentru suntserios):

laughing, m*** ar fi mandra d etn laughing

| suntserios a răspuns (pentru Cromwell):

Esti un geniu al internetului.

| Cromwell a răspuns (pentru suntserios):

Nu... al mt happy

| suntserios a răspuns (pentru Cromwell):

Mda... esti genul care se da destept, dar habar nu are ce vorbeste.
Nu stii ce e o structura repetitiva, nu stii sa faci un program simplu in care trebuie sa afli suma cifrelor unui numar, dar comentezi cand cineva te corecteaza. Esti cocalarul perfect.

| Cromwell a răspuns (pentru suntserios):

Colacaru care i-o trage lu amta buah copil catre sti cercsut pe W.C. si crezi ca nju stiu st la olippuada in faza pe judet mancamia cur de ratat

| suntserios a răspuns (pentru Cromwell):

Sper ca nu esti olimpic la limba romana ca in domeniu asta ai probleme mari. Si daca esti olimpic la informatica inseamna ca invatamantul a ajuns jalnic, daca tu ca olimpic judetean la informatica nu stii sa afli numarul de cifre a unui numar si intrebi pe TPU.

| Cromwell a răspuns (pentru suntserios):

Pois i nornla..nu s euiat nimeni cand iie d ela colegiiwinking...totu e sa stii sa fi descurcatret, parearea mea e ca conteaza mai mult scola vietii

| Cromwell a răspuns:

Pai prim data trebuie sa drii problem ain cuvinte si apoi in locul cunteleor chei trebuie sa le inlocuiesti cu sintexele invatae(FOT, IF, REPETITIVE, WHILE)

| suntserios a răspuns (pentru Cromwell):

For, While = Repetitive

| Bittza a răspuns:

laughing pas cu pas happy

deseneaza-i thinking poate ai memorie vizuala si reti mai usor ( cu toate k nu vad cu ai putea asta ) dar na big grin

sau scrie-i mare pe o foaie happy

| suveicas a răspuns:

Sa citesti cu atentie si sa inveti mai des...