| Anonim9118 a întrebat:

Cum pot scăpa de rețelele sociale? Sincer petrec foarte mult timp pe ele as incerca sa incep sa folosesc un telefon vechi fara rețelele sociale credeți că m-ar ajuta am de dat examene importante în martie și nu am învățat NIMIC!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Solutia propusa de tine este buna si ieftina!
U telefon cu butoane (nou) poti cumpara cu mai putin de 200 lei, dar poti gasi si (aproape) gratis la rude, prieteni.

| ReddY25 a răspuns:

Arunci telefonul

| mODIN a răspuns:

Eu nu mai folosesc nici un fel de social media (decat daca TPU se pune) de vreo 4 ani. Le-am dat block pe toate dispozitivele pe care le detin (calculatorul personal, cel de la munca, telefon, tableta) si mi-am sters conturile.

| vlllaaddd a răspuns:

DOAR TU POTI sa te lupti cu creierul tau ca sa nu mai stai atat pe telefon

Gandeste-te ce o sa faci daca devii dependent de social media si nu o sa reusesti sa faci nimic in viata, nici sa iti implinesti visele si sa stai doar pe social media.

ar fi un chin asa-i?

nu e mai bine sa lasi telefonul, apoi sa te pui sa inveti ca sa iti duci planul la capat si apoi stai pe telefon cat vrei tu, nu e mai usor asa?

Think like that.