| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca retelele sociale ne-au facut pe toti un pic mai introvertiti?

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Probabil.

| Castorul a răspuns:

Nu sunt sigur daca introvertit e varianta cea mai buna, dar oricum ne-au afectat modul de socializare.
Cred ca efectul cel mai puternic l-au avut asupra modului in care ne exprimam. Acum nu mai reusim sa purtam conversatii la fel de buna si fata in fata. Ne-am obisnuit sa discutam pe net, unde avem emoticoane sa exprime cum ne simtim si unde avem 15-20-30 de secunde sa stam si sa ne gandim la ce raspuns dam sau ce intrebare punem happy

| Musique a răspuns:

Extrovertiți, poate. (cel puțin din ce am observat eu)
Am fost mereu introvertită, rețelele de socialezare nu m-au afectat/ajutat. (ia-o cum vrei)
Baftă!

| sublime89 a răspuns:

E posibil.

| andrei1237 a răspuns:

Nu numai un pic, extrem de mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am fost mereu introvertit. Reţelele de socializare i-au transformat pe români în nişte persoane ghiolbane, cu apucături de animale şi de oameni de grotă. I-a îndobitocit, mai pe scurt(deşi acest proces era deja în plină derulare oricum).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

No way.

| MDenisee a răspuns:

"un pic"e putin spus big grin

| ZambetDeGheata a răspuns:

Categoric.