Întrebare recomandată | Anastasia13349 a întrebat:

Cum primesti bursa la Universitatea de Psihologie din Bucuresti? Care sunt taxele de scolarizare? Care sunt cheltuielile generale? Cine ma ajuta si cu alte detalii?

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Anastasia, ce poate fi aia universitate de psihologie? Te referi la Facultatea de Psihologie din cadrul Universitatii Bucuresti. Fa o cautare in browser pe termenii Universitatea Bucuresti. Primul raspuns va fi pagina Universitatii Bucuresti. Acolo ai mai multe optiuni, chiar sus pe mijloc ai Acces direct Facultati. De acolo selectezi Psihologie si Stiintele Educatiei. Vezi ce afli acolo, e o mare parte din ce ai intrebat, si intri iar, prin prima pagina, la Admitere, de unde selectezi Licenta. Succes!

| Kogaion a răspuns:

Undeva pe la 3100 lei. Bursa o primesti in functie de cat inveti, daca ai note foarte bune, primesti o bursa + poti intra la fara taxa. Cheltuielile generale, adica cat vei cheltui tu pe acolo? Pai depinde de tine, dar Bucurestiul, mai ales pentru un student, este prea frumos pentru a sta doar la camin si a nu profita de toate cafenelele, barurile, cluburile, etc big grin