| mihaitza06 a întrebat:

Cum putem detecta sau recunoaste erorile logice sau sofisme? Dau fundita pentru raspunsul corect!

2 răspunsuri:
| cinevabstract a răspuns:

Din cate stiu eu. sofismele sunt expresii corecte... din punmct de vedere gramaical, dar cu inteles ambiguu, care te induce in eroare. iarerorile logice. sunt logice.sunt spuse intr-un mod incorect...dar au o logica.chestiile astea 2 sunt in antiteza.nu stiu sa iti explic altfel.

| cinevabstract a răspuns:

Din cate stiu eu sofismele sunt expresii corectedin punct de vedere gramaical, dar cu inteles ambigu, care te induce in eroare.iar erorile logice. sunt logice sunt spuse intr-un mod irational...dar au o logica.chestiile astea 2 sunt in antiteza nu stiu sa iti explic altfel.