| Mrdan663 a întrebat:

Cum putem promova (adica a face reclama sau ceva de genul) un oras (o asezare urbana ) >>?

2 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Online(pagina web, site sau pagica de Facebook) sau offline(pamplete, pliante, in ziar, la stiri sau la radio)

| psycho123 a răspuns:

Creati niste evenimente si promovati un afis pe retele de socializare.
Puteti sa faceti un cont de Facebook cu numele locului si sa strangeti multi "prieteni" pe care sa ii invitati la diferite evenimente. Gasiti lucruri pe care sa le aduceti care sa faca oamenii din toata tara, sau chiar lumea, sa vina: un skatepark la care sa invitati oameni din acest domeniu (daca ar fi si cunoscuti ar fi perfect); carnaval/balci, festivaluri, un spatiu amenajat pentru camping, ceva distactiv.
Faceti diferite concursuri. Contactati ziare, site uri populare, radiouri si mai stiu eu ce si spuneti-le despre ce faceti happy