| anonim_4396 a întrebat:

Cum reactionati atunci cand aveti o zi proasta la scoala? Ce faceti ca sa va calmati? Eu azi am avut o zi groaznica si mi-a fost sila de viata nu mai suportam absolut nimic, simteam ca o voi lua razna! a fost groaznicsad

Răspuns Câştigător
| BeyonceFan a răspuns:

De reactionat, reactionezi pe loc. Este adevarat ca o zi groaznica la scoala poate afecta psihicul unui om. Insa depinde de ce ai avut o zi groaznica: te-ai simtit rau, ai luat nota mica, colegii tai au luat note mici... Putem bate palma. Si eu azi am avut o zi teribila! Si iti spun si de ce. Deoarece profesoara de matematica ne-a adus testele initiale. Nu-i vorba de mine, eu am luat 10. Insa restul colegilor mei au luat note intre 7 si 2, nu mai mari de sapte. Media pe clasa la mate ne-a iesit 5, 32. Mi-a venit sa intru in pamant de rusine. Insa pentru a scapa de aceasta senzatie,, groaznica" trebuie sa faci ceva ce iti place, insa sa nu arati parintilor ca esti suparata. Adica le poti spune, insa nu ceva de genul:,, Lasa-ma in pace ca am avut o zi rea! " Trebuie sa le explici frumos. Sau te poti gandi la niste solutii pentru ce s-a intamplat. Sau cel mai simplu mod este urmatorul: Seara te pui in pat devreme, tragi un plans, astfel, adormi mai repede, iar in urmatoarea zi nu te vei mai simti asa, evenimentul dat fiind trecutului, nu mai e asa actual. Succes! Si sper ca te-am ajutat!

14 răspunsuri:
| IrinaIvashkov a răspuns:

Buna

Pai imi imbratisez perna tare sau chiar o arunc pe jos, ma odihnesc sau chiar ascult muzica. Ies la o primbarica cu o prietena si ii spun tot ce am pe suflet.
Ma joc cu pisicuta mea sau cateodata mai plang

Bafta!>big grin

| IrinaIvashkov a răspuns:

Buna

Pai imi imbratisez perna tare sau chiar o arunc pe jos, ma odihnesc sau chiar ascult muzica. Ies la o primbarica cu o prietena si ii spun tot ce am pe suflet.
Ma joc cu pisicuta mea sau cateodata mai plang

Bafta!>big grin

| Rockart a răspuns:

Bună! Şi eu mai am astfel de zile.Pur şi simplu respir adânc şi încerc să fiu atentă la ore ca să uit cele întâmplate.

| simina a răspuns:

Stai de vorba cu cineva apropiat si spune-ti oful o sa vezi ca te linistesti, bea un ceai de tei si...nani, maine e o alta zi.

| Reigns a răspuns:

Eu ma calmez desenand desene intunecate (cu emo si chestii de'aleahee hee ) sau ascult muzica (mai turbata cum zice mama laughing )

| bfvhjcv a răspuns:

Nu dispera.totul o sa se rezolve,mai devreme sau mai tarziu. vorbeste cu mama ta,descarca-te,sunt sigura ca te va ajuta.
eu de obicei la scoala nu am zile "proaste" pentru ca sunt mereu o fire pozitiva,rad la orice gluma,glumesc cu colegii etc.
incearca sa uiti,daca poti,daca nu,macar nu te mai gandi la acel lucru pentru ca trebuie sa te axezi mai mult pe invatat la scoala, iar daca o persoana ti-a facut asta, probabil a vrut sa iti ia mintea de la invatat.si eu am patit la fel cu cineva, dar nu m-am lasat.
Niciodata sa nu iti fie sila de viata.ea te duce peste tot, si in cazuri rele dar si in cazuri bune.totul e sa nu te lasi,sa fi pozitiva,sa gandesti pozitiv.
Iti poti face un ceai,o ciocolata calda, pentru a te calma
ps:poti manca si ciocolata(dar nu multa ca ingrasa)laughingglumeam
Succes, si nu uita"fi mereu pozitiva si nu te lasa"(am facut si rimalaughing )
XoXo>big grin

| negru30 a răspuns:

Eu ma retrag in colivia mea si stau acolo pana imi revin

| Leonard08 a răspuns:

Daca ai posibilitatea sa dai cateva picioare intr-un sac de box...Go ahead! laughing
Nu ma simt niciodata mai bine ca atunci cand imi descarc toti nervii pe un sac de box. Dupaia obosesc si trag un pui de somn.hee hee

| adi4fotbal a răspuns:

Un somn bun te linisteste si iti limpezeste mintea. Pur si simplu dormi 2 ore si vezi dupa aceea ce bine te simti.

| JungHaYo a răspuns:

Asculta muzica

| MuzicXqZ a răspuns:

Eu ma calmez stand in pat intins la tv si nu ma gandesc la nimic

| sTiCookie a răspuns:

Ai mai multe variante la mine functioneaza mereu prima happy 1.descarcate pe unu= big bam pook 2. du-te la cel mai bun prieten si descarcate cu el happy 3.bea un ceai si fa ceva ce-ti place si iti capteaza atentia big grin de obicei la mine merg happy fundita? tongue

| geotgo0 a răspuns:

Du-te la o plinbare prin parc sau culcate ca te va linistihappy Funda te rog

| LadyCat354 a răspuns:

Eu cand am o zi proasta de exemplu daca iau o nota mica ori ma gandesc daca e neaparata nevoie sa le spun parintilor sau daca e ma gandesc ca va trece supararea lor in 2-3 zile. Daca nai probleme cu notele ci cu certuri intre colegi incearca sa te impaci cu ei acum fara sa mai astepti sau daca ai acut o tampenie si ceilalti au ras de tine data viitoere daca mai faci vreo prostie rade si tu cu ei big grin Funda?