| maryans1010 a întrebat:

Cum sa devin specialist IT? Ce liceu si ce altceva sa urmez ca sa devin ca, de exemplu, George Buhnici?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

George Buhnici e jurnalist nu specialist IT. Vrei IT fa un liceu mate info intensiv si o facultate de profil precum informatica sau Automatica si Calculatoare.

Si sa stii ca specelist IT nu inseamna sa face review uri la telefoane inseamna programare si f multa matematica

| Thebestkiller a răspuns:

Salut! In primul rand, trebuie sa iti placa aceasta meserie, sa iti dai interesul.
In al doilea rand, sa stii ceva informatica.
Deci, pentru liceu trebuie sa alegi neaparat profilul matematica-informatica( intensiv informatica de preferat) apoi facultatea tot in informatica. Daca mai adaugi si un curs de specializare de vreun an esti "expert". Succes!

P.S: Aceasta meserie este destul de grea, implica multi termeni tehnici, nu oricine se descurca.Bine,eu vorbesc ca sa fii bun ca asa la un magazin de calculatoare te ia si fara sa fi prea bun.

| Ciobanu_Gabi_1990 a răspuns:

La liceu trebuie sa mergi la unu cu profil de mate-info(Intensiv informatica) si faculatate sa mergi la cibernetica, ca aceasta facultate a facut-o George Buhnici