| Roberta00 a întrebat:

Cum sa fac compunerile mai frumoase? Nu stiu prea bine sa fac compuneri si pentru acest lucru sunt depunctata pe la olimpiade. Ajutati-ma va rog. Daca trebuie sa citesc, ce anume sa citesc:povesti, romane, poezii?

Răspuns Câştigător
| Anonim69 a răspuns:

Citesti, citesti, si iar citestilaughing. Lasa imaginatia sa te napusteascalaughing. Eu recunosc, nu sunt cine stie ce inteligenta de om, dar la compuneri ma descurc perfect, diriga imi ghicea compunerea la teza cu subiect unic si acolo erau sigilate numelelaughing.

5 răspunsuri:
| Vitalie a răspuns:

Uite câteva, sper să te ajute:
Compunere: Iarna. Universul creat de zăpadă. - Compunere: Primăvara întârzia cum nu se mai întâmpla niciodată
-
Compunere: Patria mea.

| Ciprian a răspuns:

Citeste orice carte pentru ati imbogati vocabularul.

| YoYoXoXoXD a răspuns:

Eventual poţi citi nişte cărţi care te ajută să faci compuneri.
Eu am cartea "Compunerile şcoalare"(pentru gimnaziu) de la editura Polirom.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai trebuie sa citesti povesti si explicatia mai amanuntita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai trebuie sa faci sex