| valoaresitalent a întrebat:

Cum sa fac profesorii sa ma observe sau chiar sa ies in evidenta la ora.Adica ridic mana cat de sus pot si nu ma pun,uneori ma pun chiar cand nu stiu. Vreau sa ma stie, sa ma puna sa raspund la lectie, sa ma intrebe si pe mine cate ceva sa ma pun mai bine cu ei daca ma intelegeti.Sa ies in evidenta intr-un mod pozitiv, activ si placut la ora fara sa fac zgomot sau comentarii fara sens ca colegii mei? Nu vreau sa îi lingusesc dar vreau sa fiu observata si bagata in seama, ca prea îi pupa-n &#@* pe colegii mei care comenteaza la orice, se cearta, comenteaza cu tupeu si lipsa de respect si... a da era sa uit SUNT PLINI DE BANI SI FAC PREGATIRE LA MATERIA LOR.Nu vreau sa ies in ebvidenta, adica sa fiu favorizata asa dar credetima ca e greu sa te simti o umbra muta si moarta in clasa.Sfaturi. ceva?

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Ridici mana normal si intotdeauuna cand esti aleasa sa raspunzi stii ce spui, vorbesti frumos cu cuvinte alese si daca se poate sa poti contribui si ceva in plus, dar care sa fie pertinent si nu exagerat. Daca procedezi asa, o sa dureze un timp pana vei fi remarcata. Profesorii au ideile lor, nu intotdeauna vor raspunsuri de la cei "buni". Te-ar ajuta sa citesti si lectia noua in avans.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai in primele banci si raspunzi cat de multi poti / ridici mana mereu. la mine mergea mereu