| RalucutzaFarmer a întrebat:

Cum sa fiu mai atenta la scoala orele ma plictisesc si cum sa invat mai bine?

Răspuns Câştigător
| Kodokuna a răspuns:

Incearca sa asculti ce spune profesorul, iti vei da seama ca ce spune e interesant. Anunta-te, raspunde cat mai mult, iesi la tabla si te asigur ca orele vor deveni mai interesanta. Si daca vei fi atenta la ore, s-ar putea ca acasa nici sa nu mai trebuiasca sa inveti, ci doar sa repeti. Deci, daca vrei rezultate bune e obligatoriu sa fii atenta la ore. Putina vointa si vei reusi! Bafta!

1 răspuns:
| ANAHsneaman a răspuns:

Pai daca vrei sa inveti mai bine trebuie sa fii atenta in clasa pentru ca 90% trebuie invatat in clasa apoi mai citesti o data si gata.bine dar daca nu pricepi in clasa studiaza acasa mai mult dar nu toci fiindca vei uita incearca sa inveti logic sper ca ti-am fost de folos. big grin