| IAmTheLegendary a întrebat:

Voi ce faceti in vacanta? Vreti sa mergeti, iar la scoala? Daca da, de ce, daca nu, tot de ce? Eu doresc sa merg inapoi la scoala, ca ma plictisesc acasa si nu am ce sa invat, la scoala am ce sa invat si nu ma plictisesc deloc. big grin

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Nu cred ca are sens sa te gandesti daca vrei sau nu iar la scoala, nu poti face nimic in acest sens, scoala va incepe tot pe 11 septembrie, fie ca tu o astepti cu nerabdare, fie ca iti este groaza numai la gandul de a te intoarce la lectii.
Nu cres ca nu ai ce invata in vacanta si ca de asta ajungi sa te plictisesti, cred ca mai degraba nu stii tu sa te organizezi si nu ti-ai prioritizat timpul. De ce nu incepi sa citesti? E cea mai buna modalitate de a petrece timpul liber util si placut si cu siguranta nu vei mai ajunge sa te plictisesti nici macar o singura clipa. Sau studiaza o limba straina noua ori aprofundeaza una din cele doua studiate la scoala (eu in vacantele de vara ma ocupam mult de limbile straine studiate). Poti si rezolva rebusuri, cuvinte incrucisate, teste de logica sau de matematica distractive, daca esti mai inclinata in acest domeniu.
Vacanta placuta si o zi faina iti doresc!

23 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

O sa dorm tot timpul.

| zurick a răspuns:

Am aşteptat atât vacanţa că să vreau să vină şcoală? Nu, mie îmi place în vacanţă. Singură mea dezamăgire legată de vară este sufocarea, soarele e prea puternic pentru gusturile mele, dar nu suficient că să nu pot găsi o piscină.

| RainmakerX a răspuns:

Scuza-ma ca iti spun asta dar ori esti mic ori ai profesori super.

Profesorii mei nu stiu decat sa nea dea tone de teme si sa tipe. Numai cand ma gandesc ca o sa vina din nou temele alea imi vine rau =]]]

Cum ti se pare sa fii plecat de acasa 5 zile pe saptamana de la 7 la 15 si cand ajungi acasa sa mananci si sa te pui la teme? Nu prea cool, ah? laughing
Te cred si eu ca nu vreau sa ma intorc :/

| IAmTheLegendary explică (pentru RainmakerX):

Pai am profeori super de treaba rolling on the floor.

| R0R0 a răspuns:

Nu Eu nu vreau sa merg,,,, iar la scoala. Vacanta este ca sa ma relaxez, sa uit de scoala. Iti multumesc ca mi-ai adus aminte. Nu m-am gandit la scoala de cateva zile.
Oricum, ai ce sa faci in vacanta. Poti citi. Fara sa te intrerupa cineva.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Cititul care tot la scoala face referire. Nu pot gasi ceva relaxant in a citi, parerea mea!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Stii, acum as putea fii rea si sa iti dau un raspuns pe masura. Dar nu. Fiecare cu pasiunea sa. Mie, cititul nu imi aminteste de scoala.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Eu glumeam cu tine, stii doar ca-mi esti simpatica. Nu era nevoie de ceva pe 'masura' smug

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

De asta mi-am lasat " gloantele " acasa.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

I-auzi, nu mi-ai face rau, foarte bine asa!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Imi esti simpatic, nu de alta.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Cum asa?

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Joc de cuvinte, Drimmero, joc de cuvinte!

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Cand credeam si eu ca intr-un final o fata ma simpatizeaza aflu ca de fapt este un prapadit joc de cuvinte, bwuahahahaha/

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Bine. Esti un tip de treaba. Si asta nu e un joc de cuvinte laughing)

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Sunt de treaba cu cine merita, trage tu singura concluzia! Stii cum se zice : ''Juramintele femeii sunt scrise pe nisip'', noi barbatii nu prea ar trebui sa ne incredem in ele tongue

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Voi ignora ultima parte.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

rolling on the floor))))))) Normal!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Am zis sa fiu si eu sincera.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Ai fost sincera sau ai ''mintit'' acolo?

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Am fost sinceră.

| alexandrualind a răspuns:

Nu pt.ca e urat

| Nicolee33 a răspuns:

Haha...mai rar vezi pe cineva care vrea sa meargă la scoală... bucurate de vacanta când o să înceapă scoală o sa vrei vacanta