| eylul123 a întrebat:

Cum sa invat limba engleza,rapid, am nevoie de ea? Stiu ceva engleza chestii de baza,, Buna ziua..."
Ma numesc...Voi cum ati invatat?

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Toata engleza de balta am invatat de prin jocuri, evident imi trebuia socializare, iar eu cum nu stiam, am fost nevoit sa invat.Gramatica ma omoara rau (ca si la limba romana dar deh) apoi am discutat cu cateva tipe, deh sa spunem doar ca am fost obligat de imprejurari sa invat engleza, ca altfel nu ma puteam dezvolta in jocuri deloc. Cum anumiti romani nu ofera sustinere deloc in jocuri, a trebuit sa ma dau cu strainii laughing

| RAY a răspuns:

Nu exista rapid cand inveti o limba,o limba cere timp, vointa, determinare, rapid nu inveti nici spaniola, italiana dar engleza care e limba germanica

| Violleta2022 a răspuns:

Mai rapid de 6 luni, nu cred ca ai vreo sansa. Sunt cursuri intensive de 6 luni, cate 8 opre pe zi.
Cu aplicatia aia poti sa ajungi la 2-3 fraze de comunicare si atat.
Dar ca sa inveti cu adevarat engleza, ai nevoi de minim 6 luni, curs intensiv.

| Robert150103 a răspuns:

Eu de pe YouTube. Incearca aplicatia Duolingo eu zic ca e cea mai buna