| dduu a întrebat:

Cum sa invat mai repede

Răspuns Câştigător
| Ana94 a răspuns:

Încearcă să scoţi esenţialul din lecţie.Notează-ţi pe o coală de hârite ideile principale ale lecţiei şi încrearcă să le înţelegi.Nu învăţa mecanic pentru că după aia n-o să-ţi mai aminteşti nimic! Poate mâine îţi aminteşti dar după aia o să începi să uiţi informaţia şi când ai să ai din nou nevoie de acea informaţie nu ai să-ţi mai aminteşti nimic.

3 răspunsuri:
| Aηdεεε a răspuns:

Citesti si tu' cate'un paragraf.

Il recitesti si te apuci sa.l inveti laughing

| DaNuTzZzELUL a răspuns:

Citind cu voce tare sau auzind pe cineva cum cinteste sau repetand de mai multe ori sau prin exercitii ca sa si pricepi.

| adyboss98 a răspuns:

Citeste lectia de cateva ori si dupa aia scrie pe o foaie tot ce ai retinut si tot asa pana o inveti