| CatalinPTM a întrebat:

Cum sa ma pregatesc pentru Povestile Cangurului, concurs la romana, am inteles ca e timp grila.
Funda! big grin

2 răspunsuri:
| Roby_Roby_1996_FqqI a răspuns:

Si eu ma duc maine...nu stiu daca este povestile cangurului dar stiu cel putin ca este "cangurul"...in fine, ca sa te pregatesti trebuie sa stii mai mult peste ce inveti la scoala, este greu dar daca te pricepi la lb. romana o sa fie usor, sugestia mea e sa lucrezi cat mai multe ex. si ai sa te dezvolti si o sa ti se para mai usor, vei vedea 1 happy succes!

| CryOfTheBlackBirds95 a răspuns:

Da, e tip grila, am participat si eu.
Nu trebuie sa te pregatesti, multe chestii sunt simple, iar altele nu au fost predate in scoli. Multe eu le-am dedus. laughing
Am participat la matematica, dar banuiesc ca si la romana e acelasi sistem.