Întrebare recomandată | lalalallalala a întrebat:

Cum sa retin timpurile usor in engleza?

3 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Ascultă muzică sau încearcă să comunici cu cineva-n engleză în fiecare zi.

| ThePitPew a răspuns:

Prin raspunsul ce ti-l dau acum ai putea invata si engleza mai bine dar si timpurile. Iti propun ca in loc sa te uiti pe YouTube la youtuberi romani mai bine te uiti la cei americani. Folosestete online decat mai multa engleza

| Alex234231 a răspuns:

Exersează mai mult, dar în modul în care îţi amintești cel mai bine, şi să vezi videoclipul în engleză şi postări