| denis95uta a întrebat:

Cum schimb limba la after effects cs3 din italiana in engleza?

Răspuns Câştigător
| PaduraruAlin a răspuns:

Salut.In primul rand, intra in locul in care ai instalat After Effects, apoi in folderul Languages.Cauta fisierul "Adobe After Effects E", da click pe el si alege Properties si la target scrie "C:\Program Files\Adobe\Adobe After Effects 7. 0\Support Files\AfterFX. exe" -L EN, cu tot cu -L EN, deci locatia(poate sa difere, vezi unde il ai instalat) si -L EN.

2. Du-te pe desktop la shortcut de la After Effects, click dreapta, Properties si scrie la Target "C:\ProgramFiles\Adobe\Adobe After Effects 7. 0\Support Files\AfterFX. exe" sau unde ai tu instalat After Effects.

Totusi, daca deschizi direct un proiect salvat, se va deschide tot in italiana, ca sa rezolvi problema fa asa:

1. Du-te in windows explorer si apoi la Folder Options. Din meniul Tools selecteaza tab-ul "File types". Scrie "a e p" rapid(cautare) si te va duce direct la extensia AEP.Selecteaz-o si click pe Advanced, selecteaza continutul "Start with the Adobe After Effects" si apasa pe Edit.In loc de ce scrie acolo, tu pune "Ctonguerogram Files\Adobe\Adobe After Effects 7. 0\Support Files\AfterFX. exe" -L EN sau depinde unde ai tu instalat After Effects, am mai zis, cu tot cu -L EN la sfarsit.

Sper ca te-am ajutat, astept macar un multumesc tongue.