| Nanami利 a întrebat:

Cum se calcula media + teza? Ca am uitathee hee

14 răspunsuri:
| RainOfColors a răspuns:

Teza reprezinta 25 % din medie, deci se face media aritmetica a notelor (toate notele supra numarul de note) apoi se inmulteste cu 3, se adauga teza si se imparte la 4.
Sper ca te-am ajutat.

| white_2190 a răspuns:

Media notelor din oral, inmultite cu 3, rezultatul il aduni cu teza si imparti la 4 happy

| VIRUSrooz a răspuns:

Pai aduni toate notele de la oral si le imparti la cate sunt
Ce iti da inmultesti cu 3, aduni cu teza si imparti la 4
batting eyelashes funditabatting eyelashes

| capsuna16 a răspuns:

Aduni notele, le imparti la nr lor, inmultesti cu 3, aduni teza si imparti la 4

| Ady3835 a răspuns:

Se aduna notele din oral.se impart la cate sunt apoi se inmulteste cu 3 si se aduna cu teza apoi se imparte la 4. big grin

| simpleBoy a răspuns:

Media notelor din oral ori 3 plus teza impartit la 4

| Spufulette a răspuns:

Toate notele adunate impartite la cate sunt, inmultite cu 3 + teza si impartite la 4

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci media aritmetica ale notelor aduni cu nota de la teza si imparti la 4!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gresiiiiiiiit la toti oamenii! Prima data aduni toate notele inclusiv teza, apoi total-ul i imparti la 2.Atat nu stiti mai pruncilor?laughing

| dodo1530 a răspuns:

Media+media+teza totul impartit la 3

| TheYoyogabi a răspuns:

Aduni toate notele imparti la cate ai.rezultatul obtinut il inmultesti cu 3 aduni teza si apoi cat iti da imparti la 4

| iRaul a răspuns:

Media notelor ori 3 plus teza impartit la 4.

| nothingmore a răspuns:

3 x media + teza totul impartit la 4 happy

| lullu22 a răspuns:

Din medie face parte si nota de la teza(aduni notele toate +nota la teza)