| AnemonaP a întrebat:

Cum se calcula media impreuna cu teza? fundiţă

Răspuns Câştigător
| Myuu a răspuns:

Iti faci media ori 3, plus teza impartit la 4

9 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Se aduna toate notele si se impart la cate sunt, rezultatul il inmultesti cu 3, aduni cu nota de la teza, in final imparti la 4.
P. S. Trebuia sa postezi intrebarea la alta categorie!

| Mar a răspuns:

Buna.pai uite cum se face :media aritmetica a notelor din oral. se inmulteste cu 3. se aduna teza si se imparte la 4.
de exemplu zicem ca ai notele 8 9 9 10. media din oral este (8+9+9+10):4=9
dupa care 9x3=27
zicem ca ai 9 in teza
27+9=436
iar media ta este 36:4=9
funda?puppy dog eyes

| Valiku a răspuns:

Media notelor la oral inmultita cu 3 plus teza TOTUL supra 4.

| makandrei a răspuns:

[(nota1+nota2+nota3+nota4):nr. de note + teza]:2
fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu-s geniu la mate ( o urasc da stiu cum se face) vine notele de la oral vreo 4 + teza impartit la 5!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi media aritmetica:
Se aduna toate notele si se impart la numarul la cate sunt
Ex:
Ma={7+10+10+7+10+9+10+}:7
=63:7
=9

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aduni notele, si le imparti la cate sunt, rezultatul il inmultesti cu 3 se aduna cu nota de la teza si dupa aia imparti la 4! asta e tot! pup dulcik.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aduni notele, si le imparti la cate sunt, rezultatul il inmultesti cu 3 se aduna cu nota de la teza si dupa aia imparti la 4! asta e tot! pup dulcik.

| emma_8250 a răspuns:

Aduni notele imparti la cate is rezultatul obtinut inmultit cu 3 rezultatul adunat cu nota de la teza iar apoi rezultatul impartit la 4
ex: ai notele 8 8 9 si in teza 9
8+8+9= 25
25:3= 8. 33
8. 33x3= 24. 99
24. 99+9=33. 99
33. 99:4=8. 49
si aia ti media :X
sper ca ai inteles:X:*