| Alexandra3668 a întrebat:

Cum se calculeaza media anuala? funda!

Răspuns Câştigător
| emabrumareanu29 a răspuns:

Suma tuturor mediilor (aduni mediile la toate materiile) impartit la catte sunt.

5 răspunsuri:
| nellyneliana a răspuns:

Buna! Aduni media de pe primul semestru cu al doilea si imparti la 2.

| Cookie21 a răspuns:

Aduni mediile la sem. 1 si sem. 2 si le imparti la 2. Pa-paa happy

| sashka a răspuns:

Aduni notele primite pe simestru si le imparti la cite obiecte ai

| Alexandra3668 explică:

Eu ma refeream cum se calculeaza media pe sem 1 daca imi iese 11 medi de 10 si doua de 9. Am 13 materi!

| Anemona102 a răspuns (pentru Alexandra3668):

Buna,Alexandra si mie imi ies doua medii de 9 iar in rest 10 dar am 14 materii si mi-am calculat ca imi da 9.85.Deci iti aduni mediile iesite la fiecare materie si le imparti la cate sunt.
Tie iti v-a iesi media:9, 85(ca mine)
Nu prea sunt sigurasad