| mitzu_4004 a întrebat:

Cum se calculeaza media de admitere in clasa a VIII-a. Yo stiam asa :media V-VIII+3 ori media de la examenul de capacitate impartit la 4...Astept raspuns

13 răspunsuri:
| Mihaela a răspuns:

Hei.
Nu, nu.
Media din 5-8, plus media geometrica a notelor pe care le iei la examen si imparti la 2.
deci daca in 5-8 ai 8.97 si in examene iei 7.56, aduni astea doua si imparti la 2.
Numai bine si multa bafta la examene!

| SkittlesNuMaiTrecePeAici a răspuns:

Habar n-am :| ca-s in a VII-a =)) bafta la examene :)
dar am un site:http://www.admitereliceu.ro/calculati-medie-admitere-liceu

| Ropidox a răspuns:

Media 5-8 + Media din examenul din cls 8 a impartit la 2
exemplu: Media 5-6 = 9.50
Media examen= 8.50
Media admitere=9.00

Sper ca te-am ajutat!

| Ropidox a răspuns:

Pai media 5-8 + Media examen imparit la 2
De exemplu:Media 5-8=9.50
Media examen=8.50
Media admitere=9.00

Sper ca te-am ajutat!

| raluca1111 a răspuns:

Aduni mediile 5-8 ori 3 plus nota de la examen, totul impartit la 4

| XOXOyoXOXO a răspuns:

MA=ABS+EN supra 2

MA=media de admitere

ABS=media generala a claselor V-VIII

EN= media generala obtinuta la Evaluarea Nationala

| XOXOyoXOXO a răspuns:

Eu ti le-am dat exact cum e in ghidbig grin... funda

| AleB a răspuns:

Se aduna media celor 4 ani cu media de la examene si se imparte la 2.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce examen de capacitate?
Eşti informat foarte prost!

| ReaperAlex a răspuns:

Se aduna, mediile 5-8, se impart la 4 apoi se aduna notele la examen si se impart la 2. Rezultatele se aduna apoi si se impart la 2 si aceea este media de liceu.

| gabita231 a răspuns:

Media 5-8 + examen impartit la 2 cum zici tu se face la mate si romana (si la isto si geogra depinde la ce ai dat teza)

| βεβεмiк a răspuns:

Aduni mediile 5-8 apoi le impartzi la 4... apoi aduni cele 2 note de la examen romana+matematica imparti la 2... dupa care aduni media klaselor 5-8 cu media examenelor si impartzi la 2

| Beny_Vas_1997 a răspuns:

Media generala din 5-8 ori 3 + media generala de la examene impartit la 4
Ex: 8, 50(media 5-8) x 3= 25, 5 + 6, 30(media examenelor) : 4= 7, 95 happy
Funda plzzz