| Tαиíα a întrebat:

Cum se citește corect cuvântul COVERING?

Răspuns Câştigător
| Muwz a răspuns:

Cavăring... Era logic si simplu dacă ai diacritice la tastatură: ăâîșț

| valentingb a răspuns (pentru Muwz):

Limbile straine nu sunt matematica, sa fie logice. Apar o gramada de diferente.
Ai uitat sa explici ca "r"-ul si "g"-ul se pronunta mai slab.
Tania, intra pe www.translate.google.com, scrie cuvantul si apasa pe butonul de sunet (e ca un mic difuzor cu 3 liniute, il vei observa), si vei auzi exact cum se pronunta acest cuvant, si oricare altul, in limbile importante, engleza, franceza, japoneza, etc.

9 răspunsuri:
| TizZu15 a răspuns:

Cavaring.

| MetalHead04 a răspuns:

Cavăring.

| Anca2999 a răspuns:

Cavaring.

| AdelaAde7 a răspuns:

Cavăring. laughing

| dannyel86 a răspuns (pentru AdelaAde7):

Bine punctat. Diacriticele fac mult happy

| Agalloch a răspuns:

Cuvântul covering se pronunţă cavăring.

| DVBtz a răspuns:

Cavaring