| dragonbos a întrebat:

Cum se face caracterizarea lui Mihai Viteazul si Pasa Hassan. funda

4 răspunsuri:
| Resurrection a răspuns:

Pai daca te referi la caracterizarea pe care o faci pe baza a ce a scris un autor intr-o anumita opera, atunci cauti sa vezi cum il caracterizeaza autorul, direct, indirect.Sau daca nu te referi la o caracterizare ca aceasta, cauti informatii despre ei si scrii cum crezi tu ca este mai bine.

| AllyAlly2a a răspuns:

Se face prin antiteza. Hassan fiind un domnitor las si Mihai unul curajos.

| Alexandru_Băluți_1990 a răspuns:

Http://lumea-creatiei.eu5.org/Pasa%20Hassan.html E cel mai bun site si mi se par foarte bine amanuntit.