| mirabeluta a întrebat:

Cum se face o cerere de inscriere la liceu? adica ce trebuie sa contina cererea aceea? ca saptamana viitoare sunt inscrierile la liceu si eu nu stiu cum sa fac aceea cerere

6 răspunsuri:
| Sonnia a răspuns:

Pai cererea o vei completa acolo, deoarece ti se da de la secretariatul liceului respectiv. Tu ai nevoie la tine de buletin, de copia legalizata a certificatului de nastere, de fisa medicala, de foaia matricola si de adeverinta cu notele de la Evaluarea Nationala.

| kajen4ever a răspuns:

Dupa mine cea mai buna a fost sonnia.dar fa-i cum crezi tu.

| Sanela a răspuns:

Ai nevoie de copie de pe buletin,copie de certificat nastere, adeverinta medicala, nr matricol de la scoala de unde esti si o adeverinta cu mediile toate ...Bafta!

| adrianaiuliana7 a răspuns:

Nu-ti face probleme ca o sa ti se zica la scoala ce si cum.au ei pregatit totulwinking

| Eminescu777 a răspuns:

Bună ziua!
Pentru depunerea dosarului la secretariatul colegiului este necesar să aduceți următoarele acte:
Diploma de opt clase, foaia matricolă obținută de la școala pe care ați finalizat-o, copii după cărțile de identitate ale părinților, copie după certificatul dumneavoastră de naștere, copie de pe cartea de identitate a dumneavoastră, adeverință medicală de la medicul de familie pentru înscrierea la liceu și nu în ultimul rând fișa de înscriere pe care o luați tot de la școala de proveniență. Pentru documentele de identitate vă rog să veniți cu acestea și în original, pentru documentele emise de școala de proveniență nu este necesar să faceți copii Xerox.

| LauraDaniela96 a răspuns:

Si dupa buletin nu trebuie copie legalizata, numai dupa certificat?