| agirll a întrebat:

Cum se face relatia titlu-continut la un text la lb romana?

Răspuns Câştigător
| Levelstar a răspuns:

Poti spune asa: Eu consider ca titlul textului citat este in stransa legatura cu contrinutul poeziei/textului in care sunt creionate trasaturile unui fenomen al naturii sa zicem.
In primul titlul este alcatuit dintr-un subs comun ( doar ex) ce sugereaza...un fen al naturii.
In al doilea rand expresivitatea textului este accentuata de o paleta bogata in figuri de stil si imagini artistice.dai exemple din text de fig de stil si le comentezi.
In concluzie, contrinutul poeziei intalneste trasaturile sugerate chiar din titlul acesteia.