| Jess_3544 a întrebat:

Cum se face un comentariu literar? ce ar trebui sa contina acest comentariu? Merci happy

Răspuns Câştigător
| nustiunustiu a răspuns:

In introducere : Informatii despre text, despre autor...
In cuprins: sentimentele naratorului(eului liric), tema generala, moduri de expunere, imagini artistice, elemente de versificatie, timpul si actiunea...
Incheiere: parerea ta despre text, ce transmite autorul prin acest text sau ce sentimente are fata de personajul principal
Funda?

1 răspuns:
| UnNumeFain a răspuns:

Uite aici un plan mai dezvoltat pentru comentarii, argumentari etc. http://weheartschool.blogspot.ro/ Succes!