| Ady17Ardelean17 a întrebat:

Cum Se Face un text argumentativ Pentru a lua punctaj maxim!

Răspuns Câştigător
| mihaelaalol a răspuns:

-se incepe cu,, In opinia mea''-si iti exprimi opinia(depinde la ce te referi:la un text, etc)
-se enumera argumentele(in 1 rand/in al doilea rand.)
-se incheie cu,, in concluzie(si faci o scurta povestire despre ce ai scris mai sus)
Funda?!

2 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Trebuie sa folosestie cunatori specifici gen : in opinia mea, parerea mea este ca., sa ai un continut adecvat cerintei de lucru, sa dai exemple de citate, aticism. Sa aduci argumente care sa-ti sustina ideile.
Concluzia sa fie in raport cu cele scrise de tine asta nu inseamna ca trebuie sa scrii ce ai scris in urma.