| ʌɲɗɾєɱʌɾɣ a întrebat:

Cum se intocmeste un proces verbal?

Răspuns Câştigător
| FlorinDiablo a răspuns:

Iti voi oferi un model pe care il poti adapta in functie de situatie:

Proces - verbal,
incheiat astazi, 15 iunie 2005, cu ocazia predarii obiectelor de inventar, din sala nr... a Liceului...
Comisia alcatuita in scopul acestei activitati constata, prin verificare, ca numarul si starea obiectelor de inventar din sala mentionata (conform listei de inventar anexate), corespund cu datele din procesul-verbal de primire.
Comisia descarca de gestiune colectivul clasei... - care a folosit aceasta sala in anul scolar 2005/2006.
Drept pentru care s-a incheiat prezentul proces-verbal.
Semnaturile membrilor comisiei.

6 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Buna! Uite aici http://www.model-de.ro/....../index.php un site cu modele de procese verbale sunt de mai multe feluri de astea ti-am dat siteul asta sa-ti alegi tu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Proces verbal incheiat astazi, data, intre numele tau numele lui.ce contine procesul; obiecte facturi, marfuri.cladiri,utilaje; am predat, semnatura ta.am primit, semnatura schimbului tau.detalii in amanuntime. daca dispare ceva raspunzi cu capul cu serviciul sau cu banii.

| MriH a răspuns:

In articolul "Proces verbal – ce este și când îl folosim?" https://mywiz.ro/proces-verbal-ce-este-si-cand-il-folosim/
sunt foarte multe explicatii precum si mai multe modele de proces verbal. Trebuie doar sa le completezi.

| Modele a răspuns:

Exista o sumedenie de modele de procese verbale. Skittles a indicat o adresa web gresita a site-ului model-de.ro. Cea corecta este http://www. model-de.ro/Model+proces+verbal+-p3-220-1-1.htm.

| Cimpoeru_Ioan_1956 a răspuns:

Cum se intocmeste un proces verbal?