| gabbi_4261 a întrebat:

Cum se joaca la loto italia, spania sau alte tari, explicati-mi si mie

2 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Eu am jucat de câteva ori la Polonia. Sunt 2 extrageri pe zi. Una pe la 2 şi una pe la 9. Sunt 80 de numere din care se extrag 20. Tu poţi să pui de la 1 până la 20 de numere, atâtea câte vrei şi poţi avea posibilitatea să pui 20 de numere dintre care să poţi câştiga doar cu 3, dar în cazul ăsta îţi trebuie mulţi bani şi nu prea faci profit. Cu cât pui mai multe numere şi cu cât pui mai puţine numere posibile de a nu fi extrase cu atât poţi câştiga mai mulţi bani. E super, nu?
În general oamenii pun vreo 4-6 numere, sau 3 câştigătoare din 4. Există şi un număr bonus, extras separat care valorează mai mult.
Sper că ai înţeles. happy

| Petru_5623 a răspuns:

Loto Italia "Win for Life". Sunt 15 extrageri pe zi 10 numere din 20.
Daca ai timp si un buget de 3-4 mii RON. In 4 luni am facut aprximativ 18 mii ron jucand intre 5 si 10 extrageri pe zi. Fa pentru inceput o statistica a numerelor pe 7 zile cu toate extragerile si o sa opservi tu ceva acolo daca esti baiat destept.
Pentru mai multe informatii: mutascu.petru@gmail.com