| MihaiPaleologu a întrebat:

Cum se procedeaza in cazul in care doresc sa ma transfer la alt liceu in alt oras, dar am ramas si corigenta? Ai mei se muta din oras sunt clasa a 11 si vreau sa ma mut in a 12 la alt liceu in alt oras si sunt corigenta la mate! Multumesc

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Va trebuii sa te intorci sa dai corijenta ca sa se poata face transferul, mai tarziu. Daca nu-ti iei corijenta intr-a 11-a, atunci ramai repetent, tot intr-a 11-a.

Nota: Vad ca ai mentionat de 2 ori "corigenta" ceea ce ma duce cu gandul ca esti fata, sub nume de baiat. Asa-i?

Stai, ca acum vad, in istoricul inrerbarilor tale, ba ai 12 ani, ba 22, 11, 21 si asa mai departe. Ba esti fata, ba esti baiat, ceea ce ma duce la gandul ca:
esti un mincinos patologic!

Pacat, ca nu acorzi seriozitate vietii, si ei titul la misto.
Uite aici:
https://www.tpu.ro/utilizator/abzgfr/intrebari/

| MocanuE a răspuns:

Dai corigenta, si apoi se va face transferul...
Vei da dupa primele 2 saptamani de scoala un "examen", asta in caz ca schimbi profilul.