| RoxiutzaRux a întrebat:

Cum se redacteaza un plan de afaceri? un exemplu ceva, daca stiti!happy

2 răspunsuri:
| Dinuuu a răspuns:

Da id prin mesaj si iti dau eu exemplu.

| moni_9070 a răspuns:

-culegerea de informatii (produse,concurenta, clienti, furnizori)
-planificarea unei strategii
-redactarea efectiva a planului( gen ca o harta- unde te afli si unde vrei sa ajungi)
-fluxul planului de afaceri a)fixarea obiectivelor-unde vrei sa ajungi
b)diagnosticul situatiei actuale vizeaza- produse,resurse financiare materiale si umane, organizare,
rezultatul
c) analiza economica de evolutie)care e concurenta, clienti cererea pietii, forta de munca)
-analiza SWOT(punte tari,puncte slabe, oportunitati,amenintari)
-stabilirea unei strategii (strategii de urmat, resurse necesare, responsabilitati de implementare si motivatii)