| iloveusa a întrebat:

Cum vi se pare latina in clasa a 8 a? E grea?

7 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

E mai usoara chiar si decat engleza.Desi,orice om sanatos la cap, ar trebui sa-si dea seama ca e complet inutila si e o ora pierduta, in fiecare saptamana.Inveti niste gramatica prapadita, conjugari, formele a doua sau trei verbe si cuvinte.

| Đϋffγ a răspuns:

Nu e grea, dar e ciudata
Si daca ai o profa de treaba o sa fie usor love struck

| tay2012 a răspuns:

Habar nu am! dar imi place poza ta de profil! big grin

| UnNumeFain a răspuns:

Nu este grea, ai doar de invatat sa conjugi niste verbe, niste declinatii..in rest se citeste foarte usor, dar depinde ce prof ai. De ex. la mine am facut intr'a 8 a mai multa romana in ora de latina..pentru examene..si ne-a prins bine. Bafta!

| MadiAlice a răspuns:

Nu este deloc grea, nu este ca si engleza sau franceza. Ai o ora pe saptamana deci nu faci mare lucru.

Răspuns utilizator avertizat
| adreiaandreiuta22 a răspuns:

Nu e grea daca inveti lucrurile de baza!