| Ember_Stela_1953 a întrebat:

Cum xeroxez un text de pe google

9 răspunsuri:
| JustmeV a răspuns:

Mergeti la pagina unde se afla textul. Da-ti click dreapta si selectati textul de care aveti nevoie si da-ti click pe Coppy (Copiere). Mergeti in Microsoft Word si da-ti click dreapta pe Paste(Lipire). Si in Microsoft Word in bara de sus aveti Salvare, da-ti click si apare si Imprimare

| Violleta2022 a răspuns:

Xeroxarea se face doar daca documentul este deja printat la imprimanta si aveti nevoie de mai multe copii.
Xeroxul doar copiaza un document pe care il aveti deja in mana, ori ce vreti dvs se afla online (virtual), pe internet.
Pentru asta, aveti nevoie sa mergeti la cineva care are un computer si are imprimanta, ca sa poata scoate documentul printat (tiparit).
De pe google NU se poate xeroxa, dar se poate copia textul si se deschid eu pagind dintr-un program Word, unde cu comanda "paste" se pune textul copiat din google, dupa care se da printare (pe imprimanta) la acel document.
Xeroxul doar multiplica (face copii mai multe)!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Click dreapta -> print...
Ahmm?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Citeste mai bine ce solicita femeia...ea cere sa xeroxeze, nu sa printeze
Deci, rapsunde femeii daca ai ce, daca nu, vezi-ti de drum si nu te trezii raspunzand aiurea altora!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

A xeroxa un text de pe Google...Așa a putut să se exprime.Crezi că dacă scrii tu nu știu câte rânduri pari deșteptă? Ei bine, nu.Mai e și cât se poate de greșit.Nu îți trebuie nici un word, browserul are funcție de printarea tip document PDF... Până la urmă tot la printare se ajunge și în răspunsul tău.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Explicatiile au fost pentru femeia asta, care evident nu stie sa faca diferenta intre xerox si printer indiferent ca era o functie de printare acolo, femeia tot nu avea habar ce este cu ea, atata vreme cat ea cunostea doar termenul de xerox.

ma rog, nu trebuie sa-ti explic si tie ca oricum nu esti mai desptept decat piciorul scaunului, altfel ai fii priceput ca ii explicam pe intelesul femeii, foarte simplu, ca unui a-tehnic.

| UserRo10 a răspuns:

Deschizi in Word o fila noua, faci COPY PASTE in fisierul respectiv cu textup, apoi apesi CTRL+P, aldsi ok si iese la imprimanta

Răspuns utilizator avertizat
| m1dn1gh7 a răspuns:

Buna seara! Aveti imprimanta?