| anonim_4396 a întrebat:

Curierul trebuie unui cetățean să îi urce pînă în fața ușii apartamentului, sau în fața blocului?

www.youtube.com/watch?v=2XMEbPssTRA

2 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Pana la adresa lăsată de tine.
Dacă stai la bloc trebuie sa urce pana la etajul la care ești tu si sa iti bata la ușă.
Asa ar fi normal dar multi ar fi in stare sa lase coletul in scara blocului ca ăștia sunt foarte lenti.

| UnicornulUniversului a răspuns:

Pai din moment ce ai comandat ceva, cei care iti livreaza coletul, trebuie sa ajunga la locatia destinata de catre tine. Atunci cand ai vorbit cu cei care trebuie sa iti aduca coletul, trebuia sa le spui sa vina pe strada"CUTARE", blocul"CUTARE", etajul "CUTARE", apartamentul " CUTARE".
Daca tu ai adus la stire doar strada si blocul unde trebuie ei sa ajunga, atunci bineinteles ca acestia trebuie sa te astepte in fata blocului. Dar daca tu ai precizat si etajul blocului si numarul apartamentului, ei sunt obligati sa vina la apartamentul predestinat, pe care l.ai si mentionat cand vorbeai cu ei.

Sper ca te.am ajutat!