| cristian144 a întrebat:

Daca acum am 12 ani si sunt in clasa a 6 a, si sunt nascut pe 28 noiembrie, daca as merge la scoala in UK in ce clasa as trece?

2 răspunsuri:
| CarcotasulVesel a răspuns:

Tot a 6-a... nu am auzit pana acum ca ei sa isi dea copii de la 4 ani in clasa 1 cum sugereaza Maimutaoriginala

ca e posibil sa te testeze, da, e posibil, ca e posibil sa ajungi intr-o clasa mai ridicata, iar e posibil dar NUMAI daca esti EXTREM DE BUN (intr-un sistem scolar care se respecta, geniile sunt promovate mult mai rapid si ajung chiar pana la nivelul ca termina facultatea plus masterat la 17 ani)

| Rhea44 a răspuns:

Ai fi a noua sau a opta depinde de test