| Akesh a întrebat:

Daca alegi profilul stiinte sociale la liceu, poti sa te faci medic?

Răspuns Câştigător
| Siminik a răspuns:

Eu am terminat stiinte naturale si am ales medicina, pentru ca aveam baza biologiei. Eu cred ca este foarte greu ca dupa 4 ani de istorie si alte materii de genu sa faci medicina, dar nu imposibil. Mai bine ai alege stiinte ale naturii, stiu ca fugiti de matematica, dar nu e asa de grea. Bafta! happy

3 răspunsuri:
| Puffulets a răspuns:

De preferat ar fi Bio-chimie pentru ca o sa-ti foloseasca mai mult daca vrei sa te faci medic adica faci mai multe ore de biologie, chimie..la stiinte sociale sunt eu si faci mai mult romana, geografie, engleza, istorie.Deci stiintele sociale nu au treaba cu medicina sau.laughing.Dar nu are nimic daca termini acest profil"stiinte sociale" si dai mai departe la o facultate de medicina. Doar ca o sa-ti vina mai greu adica nu o sa ai cunostintele necesare:p

| cryss97 a răspuns:

Nu poti.ai nevoie de mate -chimie.

| SachiNeko a răspuns:

Nu chiar, ar trebui sa mergi spre real (mate-info, stiinte ale naturii). Stiinte sociale tine mai mult de uman.