| skyper10 a întrebat:

La liceu ce se face la profilul stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
| Piticaaa_4215 a răspuns:

Pai...-multa istorie(minim 2 ore/saptamana);
-geografie;
-logica(in clasa a 9-a);
-psihologie(a 10-a);
-economie si sociologie (a 11-a);
-filosofie(a 12-a);
-romana;
mai putin matematica,biologie, chimie, fizica...iar din clasa a 11-a puteti alege 4 optionalehappy

8 răspunsuri:
| dydy1 a răspuns:

Istorie,geografie,romana
in clasa a9a logica, latina
a 10a psihologie
a11a economie
a12a filozofie
din clasa a 11a se scoate matematica, fizica, chimie.desen.muz

| PrecioussGirl a răspuns:

La sociale. pei se pune accent pe isto geogra rom.
te poti duce dupa aceea la psihologie drept jurnalism etc.
e cam cel mai usor profil thinking
dai teza la romana, o limba straina (depinde care o sa fie limba 1, de obicei engl), lojika si la alegere isto/geogra. parca asa era thinking

| MâţaD a răspuns:

Pai zii si tu din ce judet...din zona ta.ca daca ar fi din toata tara mi-e cam lene sa scriu...si nici nu le stiulaughing

| stress a răspuns:

Stiinte sociale inseamna: logica(cls a 9a), psihologie(cls a10a), sociologie(cls a11a), economie(cls a11a), filozofie(cls a12a) si istorie. astea sunt materiile de baza ale profilului.

| ea_6589 a răspuns:

Se face tot ce ai facut pana acum! happy

| ElenaErika a răspuns:

Rom, mate, fiz, bio, geo, rel, ist, chimie, fr, eng, sport, latina, tic, logica si argumentare, muz/desen, istorie opt [holocaust]

| Densis a răspuns:

La toate care au profil uman.
Profilu uman consta in : -Stiinte sociale sin filologie.

| Dumnezeul a răspuns:

Limbi straine, romana, din astea de tocit big grin