| Catlover11 a întrebat:

Dacă am fost exmatriculat pentru acumularea unui nr mare de restanțe și doresc anul acesta sa ma transfer la o alta facultate ( tot același domeniu ), mi se păstrează și anii din trecut? Sau trebuie sa o iau de la capăt?
Mulțumesc pentru eventualele răspunsuri!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se pastreaza toti anii promovati, te poti transfera in anul in care ai fost exmatriculat.
Exceptie face daca esti exmatriculat dupa anul intai, atunci va trebui sa incepi cu admiterea.

| darrio2007 a răspuns:

Nu, o vei lua de la capat.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai transferul nu este posibil, odata ce ai restante si ai fost exmatriculat.
Acum daca vrei sa faci facultate, trebuie sa dai din nou examen si sa o iei de la inceput.

Răspuns utilizator avertizat