| anonim_4396 a întrebat:

Daca am fost voluntara la inscrieri la facultate, pot trece in CV?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti si in anumite situatii conteaza.

| Violleta2022 a răspuns:

Asta nu este voluntariat de munca, si nu se pune asa ceva intr-un CV!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

De ce nu? laughing Eu chiar m-am implicat/muncit acolo.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca vrei sa acorzi seriozitate cand iti faci CV-ul, nu pui niciodata voluntariate de inscriere la scoala, sau voluntariat de supravegheat porta liceului, ori voluntariat de dus gunoiul acasa... este ridicol ceea ce spui, asa ceva nu se considera adevarata munca voluntara.

Pune in CV ce liceu ai facut, daca ai diploma de BAC, daca esti student si la ce facultate, daca ai cursuri terminate cu diplome, daca ai calificari si cati ani ai experinta, daca ai participat la voluntariate umanitare, sau daca esti implicat in programe de ajutorarea a celor fara casa, ori cu probleme de sanatate (handicap fizic sau psihic) si asa mai departe.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

E ridicol? Am fost in ambele sesiuni, de la 9 la 15 si nu am stat deloc degeaba. laughing Ce inseamna adevarata munca voluntara?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

A, da, si am primit si o adeverinta cu numarul de ore petrecut acolo.

| Crackman a răspuns:

Poti dar nu prea conteaza.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Depinde pentru ce post/job aplici. De obicei treaba cu voluntariatul reprezintă o experiență care să te ajute pentru a obține acel loc de muncă.

| leapșa a răspuns:

Da. Pune acolo orice.