| Anonimul151 a întrebat:

Daca am media sub 9, 50, sau daca de ex am media 9 sau peste dar nu chiar 9, 50 voi mai lua bursa de merit in anul scolar 2024-2025?

Nu prea înteleg ce a declarat ministrul educației despre asta...

O să atașez link-ul declaratiilor recente despre asta...

https://www.edupedu.ro/......-2024-202/

Răspuns Câştigător
| georgeul1337 a răspuns:

Îți trebuie minim media de 9.50 pentru a lua bursă de merit.

| Anonimul151 explică (pentru georgeul1337):

Deci dacă am sub 9, 50... nu voi primi nu?

Anul asta am primit și de aceea întreb... și am avut 8, 73 sau ceva de genul. Acum am media 9, 36. Dar nu știu dacă o sa o pot mări astfel încât sa imi iasă chiar și peste 9, 50... Am nevoie de câțiva de 10 ca să fie 9, 50 sau peste.

| georgeul1337 a răspuns (pentru Anonimul151):

Nu vei primi bursă de merit dacă nu ai minim 9.50
Am avut o colega care a luat bursa de merit cu media 9.58, un an mai tarziu a avut 9.47 si nu a mai luat.

| Anonimul151 explică (pentru georgeul1337):

Ok. Mulțumesc.