| SingleForOne a întrebat:

Daca am scoala profesionala in medicina, se poate face admitere la facultatea de licenta de medicina?

5 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Ce e aia școala profesională in medicina? Postliceala sanitara?
Admiterea o dai indiferent ce scoli ai mai făcut tu. Nu se echivalează nimic.

| bookofknowledge a răspuns:

Nu inteleg intrebarea? vrei sa intrebi daca poti sarii peste admitere sau?

| bookofknowledge a răspuns:

Vrei sa intrebi daca te impiedica sa faci facultatea scoala profesionala? Chiar nu inteleg intrebarea.

| Teddy1517 a răspuns:

Nu stiu sa existe,, scoala profesionala de medicina". In rest, nu conteaza ce liceu/scoala profesionala ai terminat, poti da admitere la facultatea de medicina.

| Mavni a răspuns:

Scoala profesionala in medicina? Asta e inventia ta. Nu exista.
Exista postliceala pentru asistenti medicali. Adica DUPA ce faci liceul si promovezi bacalaureatul.
Si la ce spui tu "facultate de licenta de medicina"?
Nu poti da licenta daca nu ai facut cei 6 ani de facultate in medicina. Nu se pote sari nici o etapa.