| anonim_4396 a întrebat:

Daca am scutire la sport, pot sa mai dau la Academia de Politie?

2 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Ideea e urmatoarea. Nu conteaza ca tu ai scutire pentru sport la liceu, atata timp cat poti trece probele fizice de la admiterea la Academie. De asemenea ti se va cere sigur si un document de la doctor care sa ateste faptul ca esti "Apt pentru sport". Deci daca nu esti, nu vad cum vei obtine asta sau cum vei trece probele.

| emilitalia a răspuns:

La Academia de politie din cate stiu eu ai si o proba sportiva la fel ca si la jandarmi sau armata asa ca nu vad cum ai sa faci. Poate o derogare ceva din partea ministerului de interne.Bafta.