| madisperanumeledeutilizator a întrebat:

Daca as incerca sa le arat oamenilor ca au luat-o pe un drum gresit cum ar reactiona, cum m-ar considera sau macar m-ar asculta?
( in general. cu tot ce se intampla in jurul nostru )

5 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Daca le arăți fapte, nu vorbe. Probabil că ți ar mulțumi. Acum depinde de firea fiecăruia.

| VictorL a răspuns:

De obicei, multor oameni nu le place să audă acest lucru, fiindcă din punctul lor de vedere drumul ăla este corect. Ai putea să încerci să îi demonstrezi persoanei, nu doar să îi spui. E ca și cum i-ai spune unui fumător să înceteze să fumeze - el nu va asculta și îi va fi totuna. Dar dacă îi vei arăta pe cineva care a fumat ceva timp și scuipă sânge, spre exemplu, atunci fumătorul s-ar gândi să renunțe la fumat. Înțelegi ce zic? Te poți gândi să faci un lucru asemănător și dacă se primește atunci bine, dacă nu, atunci altceva nu ai ce face și vei fi nevoit să trăiești cu realitatea, asta e.

| VICTORTPURO a răspuns:

Oamenii singuri isi dau seama mai tarziu ca au gresit, chiar daca nu arata acest lucru in adancul lor totusi simt vinovatia si faptul ca nu au facut alegerea corecta.

| Adrian1555 a răspuns:

Sunt oameni care se simt bine chiar daca gresesc
Si daca vrei sa le arati or sa faca (,) ca toate bolile
Ce este important este sa nu te traga pe tine in jos cu caracterul lor

| AlexandraAG a răspuns:

Unii pur si simplu nu vor sa deschida ochii. Vor sa ramana in lumea lor si au impresia ca n-au facut nimic gresit