| PrettyMe a întrebat:

Daca ati avea o bagheta magica, ce ati schimba in lumea asta? dau fundita

5 răspunsuri:
| AliceAliceAliceAlice28 a răspuns:

Buna! Cu siguranta as schimba multe"le-as da oamenilor bani ca sa nu mai faca greve, as opri razboaiele.si mi-as schimba o colega foarte enervanta de la mine din clasa

| Radioactive a răspuns:

Mizeria asta in jurul careia traim, rautatea si nesimtirea si ah, saracia oamenilor... Poate ca m-as schimba si pe mine! Dar depinde in ce sensuri...cu acea "bagheta magica" ai putea schimba orice daca ar su exista, dar e prea frumos sa fie adevarat. Dar ca sa ajungem la o lume mai buna, ar trebui sa ne bazam mai mult pe optimism si sa nu mai fim asa egoisti!

| Alexa_4667 a răspuns:

Daca as avea o bagheta magica, as vrea ca animalele sa nu mai sufere! Nu zic de oameni, ei sunt constienti de alegerile lor, ei aleg optiunile din viata lor, insa animalele nu au cum sa faca tot ce vor ele... As vrea ca toate animalele sa poata fi fericite, fara a fi chinuite, badjocorite si umilite de oameni, niste fiinte superioare( cel putin asa ar trebui sa fim). O zi buna in continuare!

| Metallicaaaa a răspuns:

Las da afara pe Emil Boc din guvern pe Udrea si pe Traian Basescu.

| number403 a răspuns:

Oamenii!