| CinevadinBucuresti a întrebat:

Daca cineva e admis la drept la buget, poate sa faca facultatea la frecventa redusa sau la fara frecventa?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

La frecventa redusa nu sunt locuri platite de la buget. Daca te gandesti la asta, vei vedea ca e normal sa fie asa. Cine intra la buget, intra la zi. Acuma zi si tu, asta e facultate grea, vrei sa o faci asa, ca a treia activitate, sa mergi si tu o data pe saptamana? Daca lucrezi, cand o sa citesti? Pe de alta parte, chiar la zi, poti sa nu te duci mereu, te interesezi ce frecventa se cere la fiecare curs. Eu am facut la zi, la buget, si lucram (nu dreptul, dar toate astea de stat sunt grele) Salut.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Da, daca a fost admis la aceasta forma de invatamant. Daca nu, trebuie sa ceri transferul, pe care ti-l pot acorda, sau nu. De obicei, la drept nu se acorda locuri de la buget pentru aceasta forma de invatamant.