| anonim_4396 a întrebat:

Daca Hitler gaza pana si alcolicii, mai exista Oktoberfest pe vremea aia?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ar fi trebuit sa gazeze mult prea multi, daca nu ar fi tinut cont de etnie sau tara in care erau. Inclusiv pe ai lui din Germania.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hitler n-a gazat pe nimeni. Holocaustul a fost inventat de evreii sovietici ca sa faca propaganda anti-nazista si sa faca bani de pe urma asta.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrei sa spui ca sovieticii au facut toate acele atrocitati in lagarele de exterminare?

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Acele atrocitati nu au existat.
Sovieticii au facut destule atrocitati in lagarele lor de concentrare, ca sa nu mai zic de Holodomorul din Ukraina facut tot de ei si despre care mass-media nu sufla o vorba.
Camera de gazare din Auschwitz a fost construita de sovietici dupa razboi, in sensul ca au facut acea gaura pe tavan unde se presupune ca se arunca gazul toxic dar probele chimice au aratat ca acel gaz era folosit maxim 30 de minute pe zi, pentru igienizare, nicidecum pentru gazat oameni, pentru ca in timpul razboiului acea camera era folosita drept adapost de nazisti daca mai tin bine minte.
Cat depre 6 milioane de evrei, nu prea se vede gaura. Dupa razboi numatul total al evreilor a crescut fata de 7-8 ani in urma, gaura de 6 milioane ori nu a existat ori a fost acoperita cu nasterea a vreo alti 7 milioane de evrei, ceea.ce nu este posibil.
Uita-te la asta: https://m.youtube.com/watch?v=dsZ7STiyF-c
Si la asta: http://adevaratulholocaust.blogspot.ro/? m=1

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricine poate scrie orice pe bloguri. Dar nu inseamna ca este si adevarat. Daca ai ceva impotriva evreilor este doar problema ta. Te cam indrepti spre zone crepusculare.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

laughing
Tie ti se pare normal sa judeci o sursa fara sa ai habar de ce scrie in ea? Din ce ai zis automat ai negat articolele pe care ti le-am dat.
Cand o sa ai suficiente dovezi "autentice", verificabile, sa infirmi ce scrie pe scel articol abia atunci poti sa ai motive sa judeci informatia de pe el.
Daca tot ce scria acolo era pe Wikipedia, ai fi crezut cu siguranta, ca Wikipedia este cea mai mare enciclopedie din lume si care apropo, este un site evreiesc, asta ar trebui sa-ti dea de gandit.
Dar se pare ca tu nu stii cine sunt evreii.
Acum serios, fara suparare, dar prin ce ai zis ai dat dovada de ignoranta, nu este ok sa gandim in felul asta.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate crezi ca sunt un pustan care nu stie ce vorbeste. Te inseli. Pe internet sunt multe probleme, de orice natura care se bat cap in cap. Stiu de ce te contrazic.
P.S. Stiu cine si ce sunt evreii.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

P.P.S. Dar tu ca citesti anumite articole cu ce dovedesti ca sunt, intr-adevar, reale?

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Nu, nu consider ca esti un pustan, doar ca nu mi se pare normal sa negi o sursa fara sa fi auzit vreodata de ea.

Sunt atatia oameni care neaga Holocaustul. Cand auzi asta, nu ti se pare nimic dubios? Daca ar fi avut loc cu adevarat, dovezile ar fi fost covarsitoare, dar nu sunt, de fapt nici nu prea exista. Cum dovedesti ca a existat? Tastezi Holocaust pe google imagini si-mi arati niste poze dubioase?
Holocaustul nu este o teorie unanim acceptata. Ca sa determini ca niste dovezi sunt reale, mai ales in cazul asta, ar trebui sa le contrazica pe cele care le infirma, dar zi tu ce sa contrazica? Vrei sa mergem la Auschwitz sa vedem cum sta treaba cu adevarat?
Tu vrei sa ti se arate autenticitatea anumitor dovezi dar totusi nici nu te-ai obosit sa le citesti macar sa vezi daca este ceva de ele.
Dar normal ca pentru tine Holocaustul este o teorie unanim acceptata cand mass-media evreiasca i-a intoxicat timp de peste 70 de ani pe oamenii din intreaba lume cu o gramada de articole inventate si marturii mincinoase.
Majoritatea oamenilor nu prea se pot afirma in mod deschis ca neaga Holocaustul pentru ca este "ilegal". Chiar daca exista libertate de exprimare, iti dai seama ca oricine ar publica o carte despre asa ceva ar avea probleme. Ti se pare corect?
Si parca inventia asta nu era de ajuns, dar Germania (care este condusa de evrei) plateste bani grei Israelului pentru asa zisul Holocaust.
Din nou iti zic, citeste sursele, uita-te la documentar, ca nu stii de ce informatii te poti lovi. Intotdeauna ar trebui sa-ti pui intrebari, nu sa crezi o teorie doar pentru ca este supra-promovata de propaganda globala a mass-mediei evreiesti.

| AFR81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate intr-o oarecare masura. Sovieticii si, implicit, Stalin au fost, in opinia mea, mult, mult mai rai decat nazistii. Stalin a fost un tiran. Se spune ca si-a pierdut ultima farama de umanitate undeva prin 1930-1932 cand s-a certat la o petrecere cu nevasta, aceasta plecand si spanzurandu-se. Remarcam, citind despre faptele sale, o lipsa de mila, de compasiune crasa. Hitler avea boala pe evrei, insa, spre deosebire de omologul sau rus, nu am auzit vreodata sa ceara uciderea vreunui general pentru ca nu i-a respectat ordinele. Iti spun eu de ce Holocaustul, care, apropo, chiar a existat, este mult mai mediatizat decat ceea ce au facut rusii. Pentru ca sovieticii au castigat razboiul, iar istoria este intotdeauna scrisa de invingatori. Putina lume stie despre infometarea la care au fost supusi cei din Ucraina, despre masacrul din padurea Katyn, despre violurile si crimele teribile din Prusia sau despre faptul ca o multime de ofiteri, comandanti, soldati sau chiar cetateni au fost impuscati fara sa aiba vreo vina. Despre gulagul rusesc sau despre Marea Epurare nu mai vorbesc. Intr-adevar, bolsevicii au fost cumpliti, insa de aici pana la a spune ca Holocaustul nu a existat este mult prea mult. Avem, poate, mii de dovezi. Istoria este o stiinta interpretabila. Daca 10 oameni vad un sit arheologic, vei avea 10 pareri diferite. Pe bloguri poate scrie oricine, chiar daca are studii sau nu. Iti recomand sa nu mai crezi aceste teorii ale conspiratiei si sa ai ca sursa de inspiratie cartile, in detrimentul acestor site-uri.

| anonim_4396 explică (pentru AFR81):

Ce carti sa am drept surse de inspiratie? Exista vreo una care sa contrazica Holocaustul?

Nu cred ca-ti imaginezi cate pierderi a suferit Germania in timpul razboiului. Bombardarea orasului Dresden iti spune ceva?
https://ro.m.wikipedia.org/......oi_Mondial

Asa cum Hitler a stiut ce pericol reprezinta evreii, si evreii au stiut ce pericol il reprezinta Hitler si nazismul la adresa comunismului lor.
Evreii i-au declarat razboi lui Hitler in cadrul unui Congres organizat la Amsterdam in 1933 pe cand nazismul abia ajungea la putere. Si spre deosebire de dovezile date de voi pentru sustinerea Holocaustului, acel congres chiar a existat.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Anti-Nazi_boycott_of_1933
Pe atunci nu exista nicio banuiala de vreun Holocaust, in schimb tot pe atunci evreii faceau prapad in Ukraina.
Nu ti se pare stupid ca evreii i-au acuzat pe nazisti de crime de razboi cand colo ei sunt cei care omorasera milioane si milioane de oameni pana atunci?
O alta abureala este numarul de evrei de atunci.
Cum era posibil ca in Germania si Polonia si Austria si pe unde mai aveau nazistii control sa existe chiar 6 milioane de evrei?
Conform recensamantului din 1938 in lume erau putin peste 15.5 milioane de evrei, iar in tarile mentionate poate maxim 3.5 milioane.
https://s14.postimg.org/d9pgaz7q9/jewish_population_1938.png

Iar conform unui recensamant al religiilor din 1948, numarul evreilor era tot putin peste 15.5 milioane, in Europa existand atunci vreo 9 milioane de evrei.
Chiar daca sumele nu sunt exacte, ideea este ca nu a existat o lipsa de 6 milioane in populatia evreiasca.

Chiar tu ai zis ca invingatorii (tot evreii) au rescris istoria. Ce motiv avem astfel sa credem ca Germania a infaptuit un genocid de 6 milioane de evrei cand de fapt tot ei au bombardat Germania si au castigat razboiul?