| anonim_4396 a întrebat:

Daca Jupiter ar fi o planeta locuita, cam cate ore pe zi ar sta copiii la scoala?

4 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Cate stau si pe Pamant. Daca ziua e mai mare asta inseamna ca trebuie sa stea mai mult?

| Razvan a răspuns:

Eu nu stiu cate ore as sta la scoala martiala dar stiu sigur ca il vreau pe E. T colegul meu de bancahee hee

| imortal a răspuns:

2000 esti multumit... iar la 2 absente exmatriculat... o sa urasti planeta Jupiter laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai cam 22 de ore cred ( am vazut niste informatii pe discovery sience ). E mare planeta si fiind asa mare, la o distanta asa mare de soare, lumina ajunge mai greu in cealalta parte a planetei. Dar nu are cum sa "locuiasca" cineva acolo. E un gigant gazoz, cu o gravitatie imensa normal. Deci teoretic nu ar sta deloc copiii la scoala ca am fi morti cu totii.