| anonim_4396 a întrebat:

Daca la facultate esti la IFR si la anul te transferi la IF, poti intra la buget sau intri la cu taxa indiferent de medie din cauza anului parcurs la frecventa redusa?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Trebuie sa cauti informatia precisa in regulamentele respectivei facultati! Regulamentele unei facultati nu sunt identice cu ale alteia ( chestie de "autonomie universitara"!). De exemplu : facultatea X aproba transferul numai la taxa, in limita locurilor eliberate la forma IF-taxa, numai daca cel care se transfera este integralist si are o anumita medie( se precizeaza media minim acceptata).