| Nicolae05 a întrebat:

Daca m-am inscris la un curs facultativ dar pe care nu l-am terminat, imi afecteaza la incheierea facultatii ( sa nu mai pot da licenta )?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă te-ai înscris, nu mai e facultativ, trebuie să îl termini si să promovezi examenul / colocviul respectiv.

| blackann a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Știu că am avut și eu un modul de pregatire psihopedagogică la facultate. M-am înscris, dar nu m-am dus. El era facultativ. Ceea ce s-a întâmplat: am fost exmatriculat din programul de pregătire, dar nu a afectat cu nimic ce făceam la facultate. Dar cel mai bine te consulți cu secretariatul, pentru că depinde ce ai semnat

| 120bulevard a răspuns:

Daca e "facultativ", tu ce deduci prin asta? Ia legatura cu decanul facultatii sau cu secretariatul, fiecare facultate are metodologia ei si noi n-avem de unde sa stim.