| yyyyy a întrebat:

Daca ma duc la profilul filologie trebuie neaparat sa fac o facultate?

Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Facultatea nu intra in anii de invatamant obligatoriu. Pe tine sistemul te obliga sa faci 10 clase, si iti ofera si gratuitate pentru cei 10 ani de studiu. La liceu poti face orice profil doresti iar mai apoi poti opta daca sa dai sau nu la facultate.

3 răspunsuri:
| Robert a răspuns:

Facultatea este obtionala.Nimeni nu te obliga s-o faci.

| xSoaked a răspuns:

Facultatea e... facultativa oricum, orice profil ai face. Treaba sta fix invers. Daca ajungi la facultate poti sa fi facut orice profil. Totusi, de ce nu ai vrea sa faci o facultate?

| Elle_7741 a răspuns:

Daca vrei!